Сьогодні, 28 червня, у Хустській картинній галереї відбулося відкриття унікальної графічної виставки члена Національної спілки художників України, відомого мукачівського митця Петра Матла.

Два роки тому знаний не тільки у краї, але й далеко за його межами скульптор-монументаліст спробував себе у новому напрямку мистецтва – створив цілу серію графічних робіт – 50 полотен на тему сталінських репресій. “Три роки тому я прочитав книжку закарпатського історика про репресованих краян. Це і стало поштовхом для створення серії робіт, яку я назвав “По п`ять”, оскільки саме по п`ять ув`язнених відбирали з концтаборів ГУЛАГу, шикували і відправляли на важкі роботи. Тут представлені роботи не тільки про цивільних людей, але й відображені спогади священиків, які відсиділи в ГУЛАГу, але не зламалися, а навпаки – переживши всі страхіття, як гідні християни вказували іншим, що вихід з найскладніших ситуацій є.

Моя мета – показати цією виставкою, що це є дійсно так”, – поділився з ГК митець. Ч Чимало робіт автора мають філософський характер, приміром, зображення пагорба і вагітної жінки.имало робіт автора мають філософський характер, приміром, зображення пагорба і вагітної жінки. “Того часу серед ув`язнених було чимало вагітних жінок, які народжували у нереально важких умовах. Експонуючи виставку в Чернівцях, до мене зі сльозами на очах підійшла елегантна жінка і розповіла свою життєву історію. Вона вперше побачила світ у концтаборі, бо там народилася.

Цією роботою я хотів показати, що життя завжди перемагає”, – поділився з присутніми пан Петро. П Привітати митця з відкриттям виставки завітали колеги по цеху – Орест Цюпко, Йосип Блецка, Василь Деяк, Сергій Галай, представники духовенства та громадськість Хустщини, а також гості з Тячева, зокрема регіональний представник товариства угорської мови і культури Йосип Шорі. З вітальним словом виступив і голова Хустського осередку товариства угорської мови і культури Йосип Козьма.ривітати митця з відкриттям виставки завітали колеги по цеху – Орест Цюпко, Йосип Блецк“Нам надзвичайно приємно вітати чудового митця – активного учасника міжнародних пленерів та виставок – у нашому рідному місті.

Надзвичайно потужна виставка. Відчувається, що автор не просто вивчив цей болючий етап історії, але пропустив через себе і відтворив у своїй творчості. Бажаю й надалі творчої наснаги”, – звернувся до автора Йосип Козьма. До сл До слова, виставка триватиме 2 тижні, тож усі бажаючі мають нагоду ознайомитися з творчістю відомого митця.