Фелдеші Петро

Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва. Член Національної спілки художників України з 1978 р. Член Спілки художників Угорщини. У 1963 р. закінчив відділення декоративного розпису Ужгородського училища прикладного мистецтва (вчителі з фаху – Е. Контратович, Ш. Петкі, А. Шепа, П. Балла).

Учасник художніх виставок: обласних (з 1976 р.), всеукраїнських (з 1977 р.). Учасник та організатор міжнародних пленерів та симпозіумів в Угорщині, Словаччині, Франції. Провів більше десятка персональних виставок в Україні, Угорщині, Данії, на Канарських островах.

У ранніх роботах художника, виконаних в реалістичній манері, вгадується стилістика художнього мовлення таких мистецьких авторитетів, як Ф. Манайло, А. Шепа, Е. Медвецька. Але з часом виробляється власна манера і техніка, його художні праці набувають виразної художньої автентичності, авторської упізнаваності. Митець часто вдається до мови малярських гіпербол, асоціацій, метафоричної образності. Основні сюжети його творів сповнені неоднозначних підтекстів, натяків, складних алегорій та метафор. А стриманий, позбавлений різких дисонансів колорит, акцентованість живописно-пластичної форми лише підсилюють враження недомовленості, загадковості, багатозначності.